آرشیو مطالب

استادسرای حوزه علمیه خلخال احداث می شود

 

خبرگزاری رسا ـ استادسرای حوزه علمیه خالخال در ساختمانی چهار طبقه احداث خواهد شد.


حجت الاسلام صدرالدین صدری، مدیر مدرسه علمیه جعفریه خلخال، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در اردبیل اعلام کرد: استادسرای این مرکز علوم اسلامی در ساختمانی چهار طبقه در حال احداث است.

وی گفت: این استادسرای شش واحدی در زمینی به مساحت 400 مترمربع احداث می شود که هم اکنون کار اسکلت بندی این بنا تمام شده است.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون در حال انعقاد قرارداد با پیمانکار جهت تکمیل پروژه هستیم.

حجت الاسلام صدری خاطر نشان کرد: زمین این ساختمان از سوی سیداحمد مولایی یکی از خیرین خلخالی اهدا شده است.

وی افزود: در صورت تامین اعتبارات لازم و مساعدت خیرین استان، تا آغاز سال تحصیلی جدید، چند واحد از استادسرا آماده بهره برداری خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه جعفریه خلخال ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز قول مساعد مبنی بر اتمام دو واحد از شش واحد بنا را داده است.

حجت الاسلام صدری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: حوزه علمیه خلخال یکی از مراکز قدیمی آموزش علوم دینی در استان می باشد که به همت آیت الله یکتایی تاسیس شده، هم اکنون نیر ریاست امور حوزه بر عهده ایشان است.

وی ادامه داد: از سال گذشته پذیرش مجدد طلاب برای تحصیل در این مرکز علوم دینی آغاز شده و در صورت تکمیل ساختمان حوزه، آماده پذیرش 200 نفر از علاقه مندان خواهیم بود.

 

پایان خبر - خبرگزاری رسا

 

 

 

خلخال

شهرستان خلخال در جنوب استان اردبیل واقع شده‌است و مرکز آن شهر خلخال است. این شهرستان از طرف شمال به شهرستان کوثر از طرف شرق به استان گیلان از طرف جنوب به استان زنجان و از طرف مغرب به شهرستان میانه حدود می‌شود. شهرستان خلخال در ۴۸ درجه و۳۲ دقیقه طول جغرافیایی و۳۷ دقیقه و۳۷ درجه عرض جغرافیایی از نصف النهار گرینویچ قرار گرفته‌است.

اقلیم و آب وهوا

 

تقسیمات کشوری

شهرها: خلخال

شهرها: هشتجین

شهرها: کلور

زبان مردم بخش مرکزی و عمده روستاهای این شهرستان ترکی آذری می‌باشد. در برخی از روستاها و بخش‌ها زبان‌های تالشی، تاتی و کردی نیز رواج دارد.

از روستاهای تات‌زبان این شهرستان می‌تواند به اسبو، اسکستان، دِرَوْ، شال، دیز، لرد، کرین، گیلوان اشاره کرد.[۱] شهر کلور نیز از شهرهای تات‌زبان است.[۲]

/ 0 نظر / 29 بازدید