اخبار مدرسه جعفریه خلخال

1388/11/3

دیدار طلاب واساتید حوزه علمیه جعفریه خلخال با حضزت آیت الله یکتایی:

 

 این دیدار در آستانه عزیمت طلاب و اساتید مدرسه جعفریه به مشهد مقدس  صورت گرفت .

 

            -----------------------------------------------------------------------------

1391/12/9

معرفی اعضای هیئت امنای مدرسه جعفریه خلخال :

 درتاریخ9/12/1391 به پیشنهاد شورای مدیریت مدرسه جعفریه خلخال اعضای هیئت امنای مدرسه  مذکور

 بشرح زیر معرفی وبمدت 3 سال منصوب گردیدند:

 1-     حضرت آیت الله شیخ        علی خاتمی       ( نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه زنجان)

2-     حضرت حجت الاسلام       رشت بری       (  امام جمعه محترم خلخال)

3-        جناب             "           سید صدرالدین صدری

4-        جناب             "           سید بشیر لطیفی

5-        جناب             "           حاج آقا صفری

6-        جناب            آقای          محمد یکتایی

         ---------------------------------------------------------------

  1392/4/15

     معرفی مدیر جدید مدرسه جعفریه :

 اعضای محترم هیات امنای مدرسه جعفریه خلخال در  نشست  مورخه 92/4/15  خود در  خلخال باپیشنهاد  معرفی جناب حجت الاسلام آقای محمد رضا اکرمی بعنوان مدیر مدرسه  مبارکه جعفریه خلخال موافقت نمود  .     

    ----------------------------------------------------------

92/5/21

بازگشایی و آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه جعفریه خلخال

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این مراسم که عصر امروز با حضور امام جمعه اردبیل و نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی حوزه علمیه خلخال برای سال جدید تحصیلی 93-92 برگزار شد موسس حوزه علمیه خلخال در سخنانی اظهار داشت: منطقه خلخال حوزه عالم‌پروری بوده و خدمات شایسته‌ای برای انقلاب انجام داده است.

آیت‌الله هیبت‌الله یکتایی به خدمات شایسته پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و تقویت مساجد به عنوان سنگر دین در آن عصر اشاره کرد و گفت: تلاش‌های امام راحل در راستای حاکمیت اسلامی در ایران بود که به نتیجه رسید.

 یکتایی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: جوانان در جامعه مورد توجه باشند و این توجه در سنگر مسجد به عنوان متمرکزترین مبادی وحدت و توسعه دین اسلامی باید مد نظر باشد و از جوانان در این محفل استقبال شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تقویت اسلام را تقویت پایه های مردمی عنوان نمود و  در رابطه با اهمیت حوزه های علمیه تاکید کردند  که طلاب  عزیز برای شناخت معیارهای درستی راه در پیش گرفته شده  خود و اهمیت آن به آیه یکصدو هشتم  سوره توبه مراجعه   نمایند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در ادامه این مراسم مدیر حوزه علمیه خلخال نیز در سخنانی اظهار داشت: برای سال تحصیلی جدید از اساتید حوزه علمیه قم برای کیفیت بخشی بیشتر به تدریس برای طلاب برنامه‌ریزی و دعوت شده و امیدواریم این حوزه علمیه در سطح استان به عنوان حوزه نمونه فعالیت خود را از سر گیرد.

حوزه علمیه جعفریه خلخال در کوچه مسجد مهدیه خلخال واقع شده که این مجموعه در پنجاه سال پیش  به همت آیت‌الله هیبت‌الله یکتایی نماینده امام و امام جمعه سابق خلخال تاسیس و پایه‌ریزی شده است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی صبح امروز در مراسم بازگشایی و آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه جعفریه خلخال اظهار داشت: علما و روحانیون در تمامی حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی حضور داشته و شهرستان خلخال از اول تحت لوای مدیریت معنوی حضرت آیت‌الله یکتایی جایگاه موفق و سازنده‌ای داشته است و در دوران ستمشاهی نیز فعالیت‌های ارزشمندی از این عالم مشاهده شده است.

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 37 بازدید