شورای مدیریت مدرسه جعفریه خلخال

آیت الله یکتایی بنیانگذار مدرسه جعفریه خلخال در آخرین ابلاغیه خود درتاریخ ١۶/٩/١٣٨۶ هجری شمسی مدیر داخلی و اعضای شورای مدیریت مدرسه جعفریه را تعیین ودستورالعمل ابلاغی خویش را بشرح زیر ثبت واعلام نموده است :

                                             بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین وصلی الله علی اشرف الانبیاء والمرسلین سیدنا ومولینا محمد وآله الطاهرین وعلی جمیع الانبیاء والمرسلین والشهداء والصالخین ولعنه الله علی اعدائهم اجمعین.    

"یا ایهاالذین امنوا کونوا أنصارالله"  صف ١۴    

دررابطه با تولیت مدرسه جعفریه خلخال تذکراتی را لازم میدانم بعرض برسانم:

1- نظر به اینکه ادامه ورشد تبلیغ  احکام اسلامی در همه ابعاد مادی ومعنوی سیاسی ، اجتماعی نیاز به توسعه مراکز تعلیم و تربیت طلاب محترم دارد  تقویت و تثبیت  نظام ولایی اسلام و حاکمیت آن بدون تثبیت اصول وفرهنگ اسلامی وروحانیت مهذب امکان پذیر نمی باشد ، بحکم آیه فوق بر همه مؤمنین  تقویت این شجره طیبه لازم است .وادله فراوان عقلیه  ونقلیه درکتاب وسنت بر متوقف بودن رفع مشکلات جوامع بشری وبدست آوردن سعادت دنیا وآخرت بر تحقق عدالت و امنیت همه جانبه جهانی اسلامی ونیاز مبرم بر حفاظت ونصرت این شجره  مبارکه  برای هرعصر موجود وعصرهای آینده بوضوح دلالت دارند.

.2- در وقفنامه مدرسه جعفریه نوشته شده که بعد از وفات واقف ، آقایان حجة الاسلام عراقی و حجة الاسلام سبحانی متولی میباشند . ولی نظر به اینکه در اینگونه تولیت ها رسیدگی واشراف دائمی لازم است ، کثرت مشاغل ونقاهتها وسکونت ایشان در محل دیگر مانع از رسیدگی واشراف کامل است ، متولی بودن ایشان پس از وفات  من منتفی می باشد. وبرای  اینکه خلأ درتولیت  وجریان امور مدرسه پیش نیاید بدینوسیله  جناب حجة الاسلام آقای سید صدرالدین صدری مدیر فعلی مدرسه را متولی پس از وفات خود قرار میدهم که تا زمان تشکیل  شورای مدیریت عهده دار امور مربوط به مدرسه باشد که اگر مورد تأیید شورا ومجتهد عادل شد ،ابقاء شود وإلا متولی دیگر تعیین نمایند.

.

 ..3- مدرسه دینیه علاوه بر مدیریت داخلی احتیاج مبرم به شورای مدیریت دارد که در مواقع لزوم برای تقویت و توسعه ی امور عمرانی و فرهنگی مدرسه و تعیین متولی و مدیر داخلی و رشد تعلیم و تزکیه و تامین نیاز محصلین و ایجاد منابع مالی برای مدرسه مشاوره و تبادل نظر مشکلات را حل نمایند تا حرکت ها پیوسته در مسیر صراط الذین انعمت علیهم و به سوی اهداف عالیه ی اسلامی باشد. وبرای رفع نقیصه ها حضرات مراجع دامت برکاتهم را در جریان بگذارند وافراد خیر را جهت تامین یا وقف چیزهای درآمد دار برای مدرسه تشویق نمایند و پیوسته با مدیر داخلی ارتباط داشته،ازهدایت و حمایت وی کوتاهی ننمایند انشاء الله تعالی.

.....اعضای شورای مدیریت مدرسه ی جعفریه خلخال  فعلا و پس از وفات من ، حضرات حجج الاسلام والمسلمین و فضلاء محترمین و فقهم الله لمرضاته :1) آقای حاج سید اعظم عظیمی 2) آقای حاج شیخ عبدالقیوم عراقی 3) آقای حاج شیخ علی خاتمی زنجانی 4) آقای حاج شیخ احمد سبحانی 5) آقای حاج سید بشیر لطیفی 6) آقای حاج شیخ علی قاسمی 7) آقای شیخ مهدی عابدی 8) آقای حاج شیخ احمد انواری 9) آقای سید صدرالدین صدری 10) آقای شیخ رؤف  احرابی 11) آقای حاج سید مسعود نقیب 12) یکی از سه فرزند ذکور اینجانب می باشند.

 ..

.

4- نصرت الهی بر انصار لله در اعصار گذشته و عصر فعلی مشهود خاص و عام است و طبق مواعید قادر مطلق درآینده نیز چنین خواهد بود . وجود مدرسه ی دینیه در منطقه ی محروم در زمان طاغوت نشانه ای از عنایات غیبیه است که به همت افراد مؤمن و نصرت های الهیه اقدامات عملی تحقق یافته.

با توجه به اینکه پیوسته افراد مؤمن خیر بسیار بوده و هستند که تقویت مدارس دینیه و روحانیت را تقویت اسلام و از اوجب واجبات می دانند و همیشه مورد تایید الهی وعنایات حضرت بقیة الله ار واحنا فداه بوده و هستند.

ذکر اسامی چند نفر در این ورقه برای تسهیل در کارهای اجرایی مدرسه می باشد که مدیر محترم در مواقع لزوم همه ی اعضاء شورا و یا بعضی از آنها را و یا سایر مؤمنین شایسته و کارشناس را برای مشاوره ودعوت و مطابق رای مصوب با تایید متولی شرعی یا مجتهد عادل عمل خواهد نمود انشاء الله.

...

.

5- اگر شورا شخصی را برای تولیت صلاح بدانند یا تصرفاتی را در اموال موقوفه و متعلقات مدرسه  تصویب نمایند و به تایید متولی شرعی یا یکی از مراجع برسانند، عمل به آن مصوبات واجب خواهد بود. اگر  بعضی از اعضاء شورا معذور از حضور در جلسه باشد حاضرین یا مدیر مدرسه به جای غائبین افراد ذی صلاح دیگر را دعوت و مطابق رای اکثریت باتأیید متولی شرعی یا مجتهد عادل عمل نمایند انشاء الله تعالی . توفیق عموم مؤمنین را برای خدمت به اسلام و مسلمین از خداوند متعال مسئلت دارد .

 خادم الشریعة المطهره هبة الله الیکتایی 26 ذی العقدة الحرام 1428-6/9/1386

                                                                                         الاحقر یکتایی

{این متن در صفحه 169 دفتر جلد 204 ذیل شماره 53718 مورخه 20/9/86  به ثبت رسیده است . سر دفتر 16 زنجان سید ابولقاسم مرتضوی }

 

/ 0 نظر / 43 بازدید